top of page

UMUT VEREN HİKAYELERİMİZ VAR BİZİM

, yaşadığımız tüm zorluklara rağmen, en kötü günlere ışık gibi gelen hikayeler. Bugün o ışık @filizbulun Filiz Bulun'un kendi kaleminden bize gönderdiği hikayesi olsun mu?

"Adım Filiz Bulun Gülcü. 41 yaşındayım. 5 yıllık evliyim. 3 yaşında Elif Adel isminde dünyalar tatlısı bir kızım var.

Bende KANSERE karşı çok büyük bir mücadele verdim.

En son 2015 yılı Ekim ayında her kadın gibi rutin kontrolümü yaptırmıştım. 2016 yılında evlendim, 2017 de hamile kaldım, 2018 de Adel doğdu. Doktorumuzun da tavsiyesi ile Adel 17 aylıkken 2019 Ağustos’ta sütten kesmeye karar verdik.2019 Aralık ayında sol mememde süt yollarında bir sertlik hissettim. Acaba MASTİT olabilir mi diye düşündüm ve hemen kontrol için bir Kadın Sağlığı Merkezinden randevu aldım. Mamografi çektirdim. Sonuçları almaya gittiğimde doktor bir kitle saptadığını bir de ultrason ile bakmak istediğini belirtti ve beni biyopsi vermem için bir hastaneye yönlendirdi.

6 Mart’ta kitleden KANSER olduğum ortaya çıktı. 19 Mart’ta ameliyat oldum ve kitleyi temizlediler. Bir gece kaldım hastanede. Ertesi gün pandemi çıktı.

Ameliyattan sonra 16 kür kemoterapi verdiler.

Ona dayanmak gerçekten çok zordu ama umudumu asla yitirmedim, yaşadıklarımı hep paylaştım çevremle, onların dualarını, güzel dileklerini duydukça, hissettikçe her kemoterapiye karşı daha güçlü oldum. Önce 3 haftalık 4 kür, arkasından haftalık 12 kür kemoterapi aldım.

Testleri tekrar yaptılar.

Sonra öğrendik ki hikayem henüz bitmemiş.

Kanser bu sefer koltuk altıma sıçramıştı.

2 Kasım’da tekrar ameliyata girdim, tüm koltuk altım temizlendi. Bu sefer 30 seans radyoterapi aldım.Sonra..

Sonra bu illetten kurtuldum. Zerre kadar başka bir şey düşünmedim, düşünmüyorum. Kendim için, beni bu kadar destekleyen, her an yanımda olan insanlar için, ben pes edemezdim.Her gün daha da güçlenerek yaşamıma devam ediyorum.

Evet deli gibi zorlandım ama kendimi bırakmadım... Normal ev işlerim, kızım, eşim, ailem …

Sürecim devam ederken üstelik, ayakta kalmaya mecalim olmamasına rağmen her şeyimi kendim yaptım ve rutin yaşantıma devam ettim.

Çünkü hayattan vazgeçme gibi bir lüksüm yoktu, hiçbirimizin de bu lüksü yok!"Your Published Site

Did you know that you can blog right from your published website? After you publish your site, go to your website’s URL and login with your Wix account. There you can write and edit posts, manage comments, pin posts and more! Just click on the 3 dot icon ( ⠇) to see all the things you can do.


#bloggingtips #WixBlog

4 görüntüleme0 yorum
bottom of page